Pożyczki w Berlinie

Pożyczki w Berlinie

19 stycznia, 2022 0 przez Cezary

Jak uzyskać dodatkowe fundusze w Berlinie? Sprawdź najlepsze oferty.

Niemcy to jeden z najczęściej wybieranych kierunków zarobkowych przez naszych rodaków. Dlatego też nikogo nie dziwi zainteresowanie dodatkowymi sposobami finansowania na zrealizowanie zakupu domu lub nowego auta w przypadku osób mieszkając na stałe u naszych zachodnich sąsiadów. W tym artykule postaramy przyjrzeć się bliżej ofertom kredytów w Berlinie oraz warunkom i formom tego typu rozwiązań.

Kredyt w Berlinie- formalności

Jeśli chodzi o kwestie formalne to uzyskanie kredytu w Berlinie dla Polaków mieszkających tam na stałe nie różni się w zasadzie od warunków przedstawianych obywatelom Niemiec. Niemniej jednak nie każdy klient będzie w stanie zapewnić wszelkie wymogi obowiązujące kredyty w tym kraju. Do najprostszych form finansowania zaliczyć możemy  kredyty konsumpcyjne, które dostępne są zarówno w formie tradycyjnej jak również za pośrednictwem sieciZdecydowanie trudniejsze będzie uzyskanie kredytu mieszkaniowego oraz hipotecznego. Szczególnie jeśli zakup danej nieruchomości chcemy sfinalizować w naszym kraju. 

Najczęściej spotykanym kredytem w Berlinie jest ten o nazwie Privatkredit. Jest to odpowiednik naszego kredytu gotówkowego i uzyskać możemy go w zasadzie na każdy dowolny cel, dlatego też z jego pomocą możemy sfinansować dowolny zakup- mieszkania, samochodu czy wymarzonych wakacji. W zależności od potrzeb uzyskać można w przedziale od 1 tys. do nawet 8 tys. euro.

Jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kredyt w Berlinie? 

Aby uzyskać kredyt w Berlinie, konieczne jest spełnienie następujących warunków formalnych:

  • osiągnięcie pełnoletności,
  • stałe miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy pracę w kwocie 600-650 euro lub 800 euro na własnej działalności,
  • brak negatywnej opinii w Schufa,
  • aktywne niemieckie konto, na które zostanie wpłacona kwota kredytu.

Warto wspomnieć o tym, że odpowiednimi osobami do starania się o kredyt w Berlinie są przede wszystkim ci, którzy mieszkają na stałe w Niemczech oraz właśnie tutaj osiągają swoje dochody. Banki w Niemczech zwracają szczególną uwagę na rodzaj wykonywanej pracy, oraz rodzaj umowy. Najprościej starać się o uzyskanie pożyczki posiadając umowę o pracę na długoterminową umowę (minimalnie 12 miesięcy) jednak nie jest to regułą. Warto indywidualnie zorientować się odnośnie tych kwestii w wybranej siedzibie banku.

Kredyt w Berlinie- czy to się opłaca?

Kredyty w Berlinie z pewnością kuszą ze względu na swoje atrakcyjne oprocentowanie, dzięki czemu wydaje się on świetną okazją również dla osób przebywających na terytorium Niemiec czasowo. Niemniej jednak tak jak w przypadku innych krajów brak stałego meldunku w danym miejscu jest zazwyczaj przeszkodą nie do ominięcia, z czego warto zdać sobie sprawę.

Oprocentowanie dla kredytów hipotecznych w Berlinie jest jednym z najniższych, ponieważ wynosi ono od około 1,5 % do 3% i jest ono niezmienne pomimo różnic i różnych sytuacji gospodarczych. To zdecydowanie może zachęcać do podejmowania zobowiązań w tym miejscu, niemniej jednak niezbędne będzie spełnienie wielu istotnych warunków i formalności. Nie różnią się one zbytnio od wymagań innych kredytów oraz są podobne do tych wymaganych przy kredytach hipotecznych w naszym kraju. Wszystkie kwestie w tym przypadku tak samo ważne i mogą rzutować na decyzję odnośnie wniosku kredytu.

Kredyty w Berlinie- które są warte uwagi?

Dużą popularnością wśród obecnych  kredytobiorców cieszą się kredyty konsolidacyjne, które pozwalają połączyć posiadane zobowiązania w jedno wspólne. Jest to korzystna oferta, która pozwoli uzyskać również wiele dodatkowych korzyści. Połączyć ze sobą można różne kredyty, w tym także z kredytem hipotecznym. Jak wygląda to w praktyce? Kredyt konsolidacyjny łączy ze sobą posiadane zobowiązania w jedno z niższym oprocentowaniem i korzystniejszą ratą.

Jeśli prowadzisz własną działalność w Berlinie lub na terenie kraju z pewnością zaciekawi Cię oferta przeznaczona dla przedsiębiorców. Kredyty te o nazwie Gewerbe mogą zostać zaciągnięte zarówno jako pokrycie posiadanych kosztów prowadzenia firmy czy wybrany cel- np. zakup maszyn niezbędnych podczas prowadzenia firmy. To korzystne wsparcie, z którego warto skorzystać w razie potrzeby.