Kto da pożyczkę prywatną na umowę cywilno-prawną?

Kto da pożyczkę prywatną na umowę cywilno-prawną?

4 marca, 2022 0 przez Cezary

Kto da pożyczkę na umowę cywilno-prawną? Czy warto się o nią starać? Jakie są korzyści?

Pożyczka na umowę cywilno-prawną to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której potrzebujesz pożyczyć gotówkę bez możliwości wybrania wsparcia finansowego w banku. Jeśli posiadasz wpisy w rejestrze dłużników i nie możesz uzyskać pozytywnej zdolności kredytowej będzie to odpowiedni sposób na uzyskanie niezbędnej gotówki. 

Pożyczka na umowę cywilnoprawną- od kogo możemy ją uzyskać?

Pożyczka od rodziny i bliskich nikogo nie dziwi. Ale rynek nieustannie się zmienia i zamiast od najbliższych tego typu pożyczkę możemy uzyskać również ze strony osób prywatnych. Oba te przypadki mają zarówno swoje plusy jak i minusy. Do najważniejszych z nich z punktu widzenia pożyczkobiorcy są niższe koszty i niewielkie formalności, bez sprawdzania dochodów i długów. Niemniej jednak od zapisów umowy zależeć będzie bezpieczeństwo i uczciwość całej transakcji. Dlatego też warto dokładnie prześledzić jej treść przed podpisaniem.

Umowa cywilnoprawna pożyczki zawierana jest pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Ten rodzaj finansowania może być przeznaczony na dowolny cel i uzyskany zarówno ze strony odpowiedniej instytucji jak również każdej osoby fizycznej. Do doskonałe rozwiązanie jeśli potrzebujemy szybko i bez zbędnych formalności podreperować swój domowy budżet. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie w przypadku osób z zajęciami komorniczymi, różnymi długami i zobowiązaniami, które nie mają szans na uzyskanie pożyczki w tradycyjnych instytucjach bankowych.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki na umowy cywilno-prawne?

Pożyczki na umowy cywilno-prawne są zaciągane przez osoby, które znalazły się w dość trudnej sytuacji finansowej, w której nie są w stanie uzyskać pożyczki bankowej. To rozwiązanie bez udziału pośredników, bez względu na posiadane zadłużenia lub nieudokumentowane dochody. Uzyskane w ten sposób fundusze są w pełni bezpieczne i legalne, oraz pozyskane na uczciwych warunkach z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad i przepisów.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka na umowę cywilno-prawną? Sprawdzi się ona doskonale w przypadku osób:

  • o złej historii kredytowej, z zapisami w BIK i innych rejestrach dłużników,
  • zadłużonych, z aktualnymi i przeterminowanymi zobowiązaniami,
  • dla osób bez stałego miejsca pracy oraz dochodów,
  • dla pracujących bez umowy, 
  • z zajęciami komorniczymi i innymi,
  • dla tych, którzy potrzebują uzyskania gotówki na już, od ręki.

Pożyczki na umowy cywilno-prawne nie wymagają wielu formalności, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku osób o nieuregulowanej sytuacji finansowej oraz osób pracujących „na czarno”, które w tradycyjnych instytucjach muszą liczyć się z odmową udzielenia finansowania. Ze względu na obowiązujące regulacje prawne jest to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie.

Obowiązujące przepisy i regulacje prawne

Pożyczki na umowę cywilnoprawną udzielane są w formie odpłatnej z odsetkami od użyczonego kapitału lub w formie nieodpłatnej. Zgodnie z obowiązującym prawem pożyczki prywatnej może udzielić nam każda osoba, w tym również znajomy oraz członek rodziny. Niezależnie od stopnia znajomości warto zachować pisemną formę dokumentacji pożyczki, jeśli jej wartość przekracza 1000 zł.

Na osoby prywatne i inwestycje udzielające pożyczek na umowę cywilnoprawną nakładane są zapisy Kodeksu Cywilnego a dokładniej art. 720-72 oraz art. 359 i 481. Obejmują one kwestie dotyczące zabezpieczenia, zobowiązań oraz odpowiedzialności, jak również kwoty odsetek wynikających ze spóźnienia w spłacie pożyczki. Dlatego też jest to bezpieczna forma uzyskania pożyczki z zachowaniem atrakcyjnej oferty. 

Czy warto zdecydować się na uzyskanie tego rodzaju pożyczki?

Pożyczki na umowę cywilno-prawną są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego finansowania. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób w różnych, często trudnych sytuacjach. To świetny sposób na szybkie podreperowanie swojego budżetu jak również spłacenie nadprogramowych zobowiązań. Jeśli więc szukasz sprawdzonej oferty pożyczki bez zbędnych zobowiązań i formalności, zdecydowanie warto rozważyć ten rodzaj finansowania.