Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

12 marca, 2022 0 przez Cezary

Jak przesunąć termin spłaty Provident? Poznaj praktyczne informacje w tym zakresie

Provident Polska to bez wątpienia jedno z najdłużej działających i najbardziej znanych w Polsce firm pozabankowych, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Czy możliwe jest przesunięcie terminu spłaty pożyczki zaciągniętej w Providencie? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Możliwość spłaty zobowiązania zaciągniętego w firmie pożyczkowej Provident — dlaczego jest to tak ważne?

Firma Provident Polska została założona jeszcze w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia (rok założenia: 1997). Ta pozabankowa instytucja finansowa prowadziła szczególnie owocną działalność w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku. Atutów, które sprawiły, że oferta Providenta była przez lata postrzegana jako ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kredytu bankowego, jest wiele.

Przede wszystkim, Provident to firma pożyczkowa, która oferuje swoim klientom elastyczne warunki w zakresie zaciągania i spłaty zobowiązań. Choć można spotkać się z głosami krytyki wobec Providenta (ataki dotyczą między innymi wysokiego oprocentowania w porównaniu ze standardowymi kredytami bankowymi), to nie wolno zapominać, że Provident jest firmą finansującą, która daje możliwość:

  • spłaty pożyczek w okresie 45, 60, 75, 90 oraz 104 tygodni w przypadku wyboru wariantu tygodniowych spłat pożyczek,

  • spłaty pożyczek w okresie 12, 14, 18, 24 miesięcy (dla tych spośród klientów, którzy zdecydują się na miesięczny wariant spłaty zaciągniętych zobowiązań).

Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej firmy pożyczkowej Provident Polska (dane z tego artykułu przedstawiają stan na dzień 6 marca 2022 roku).

Ponadto, klienci mają możliwość spłaty pożyczki na różne sposoby. W zależności od wyboru przyjętego rozwiązania mogą oni:

  • dokonywać przelewów bankowych,

  • spłacić zobowiązanie w placówce firmy Provident Polska.

Powyższe opcje to tylko niektóre spośród wszystkich rozwiązań oferowanych przez Provident. Już z tego krótkiego zestawienia widać, że klienci mogą liczyć na większą elastyczność niż ma to miejsce w przypadku banków. Last but not leastzdaniem niektórych proces oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy w Providencie także jest mniej rygorystyczny niż w przypadku oferty bankowej.

Elastyczne rozwiązania w kontekście zaciągania zobowiązań finansowych oraz ich spłaty to wbrew pozorom bardzo istotna kwestia. Ważna jest bowiem nie tylko wysokość kredytu/pożyczki i stopa oprocentowania, ale także takie kryteria jak np. częstotliwość spłat. Może się bowiem okazać, że chwilowe problemy z gotówką uniemożliwiają w danym momencie spłatę długu. Łatwo wówczas wpaść w tzw. spiralę zadłużenia — pożyczkobiorca, który nie jest w stanie w danym momencie spłacić pożyczki lub kredytu, zaciąga w akcie desperacji kolejne zobowiązanie w celu spłaty dotychczasowego. Takie rozwiązanie w krótkiej perspektywie ratuje sytuację, ale w długiej znacznie zwiększa łączną kwotę zobowiązań.

W jaki sposób można się przed tym uchronić? Metod jest wiele: jedną z nich jest oszczędzanie pieniędzy „na czarną” godzinę. O to jednak nie zawsze jest łatwo: w końcu zaciągnięcie pożyczki oznacza, że pożyczkobiorca nie posiada kapitału w odpowiedniej wysokości. To właśnie dlatego możliwość przesunięcia spłaty zobowiązania (w przypadku banków jest to określane jako tzw. wakacje kredytowe) to opcja, której oczekuje niejeden pożyczający.

Możliwość przesunięcia terminu spłaty w Provident Polska — jak to wygląda?

Jeśli chodzi o możliwość przesunięcia terminu spłaty zaciągniętego zobowiązania, to zgodnie z informacjami znalezionymi na stronie Provident Polska istnieje taka opcja — jest ona określana jako tzw. Elastyczny Plan Spłat. Aby jednak móc z tego skorzystać, należy spełnić szereg kryteriów. Pożyczkobiorca wnioskujący o przesunięcie spłaty pożyczki osiągnie sukces jeśli:

  • jego zaległości nie przekraczają 1,5-krotności wysokości raty miesięcznej/tygodniowej,

  • nie korzystał w ciągu ostatniego miesiąca z opcji przesunięcia terminu,

  • dokonał jak dotąd spłaty co najmniej trzech rat,

  • prośba o przesunięcie terminu została zgłoszona w terminie nie krótszym niż 3 dni przed terminem spłaty wynikającym z umowy.