Jak uzyskać pomoc finansową?

Jak uzyskać pomoc finansową?

14 marca, 2022 2 przez Cezary

Jak w łatwy i szybki sposób uzyskać pomoc finansową bez zdolności kredytowej? Idealnym rozwiązaniem jest pożyczka prywatna. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego typu usługi jeżeli z jakiegoś powodu nie chce lub nie może uzyskać pomocy od banku.

Co to jest pożyczka prywatna?

Pożyczka prywatna to rodzaj pożyczki oprocentowanej, która w odróżnieniu od tradycyjnej, nie jest udzielana przez instytucje finansową (na przykład bank), a przez osobę prywatną. Prywatni inwestorzy bardzo często oferują użyczenie części swojego kapitału z intencją odzyskania go z pewnymi, zazwyczaj niedużymi, odsetkami.

Jakie są zalety pożyczek prywatnych?

Pożyczki prywatne mają wiele zalet, charakteryzują się przede wszystkim prostotą, ponieważ proces ten nie wymaga załatwiania aż tylu formalności i wypełniania wniosków co podczas korzystania z usług bankowych. Wśród licznych plusów tej metody znajdują się między innymi:

  • Brak weryfikacji – prywatni inwestorzy nie sprawdzają historii kredytowej, ani wypłacalności klientów. Dzięki temu prawie każdy może skorzystać z udzielanego przez nich kredytu, nawet jeżeli nie otrzymałby pożyczki w tradycyjnym banku.
  • Szybkość wypłacenia środków – pieniądze w pożyczkach prywatnych dostaje się praktycznie od ręki. Zazwyczaj zastrzyk gotówki można otrzymać jeszcze w dniu złożenia wniosku.
  • Łatwość – Cały proces nie jest ani trochę skomplikowany i przebiega bardzo prosto, formalności są ograniczone do niezbędnego minimum.
  • Brak odgórnych ograniczeń – Zarówno wysokość pożyczanej kwoty, termin spłaty, wysokość oprocentowania jak i sposób w jaki zostaną spożytkowane pieniądze nie jest w żaden sposób odgórnie narzucony, jest więc zależny jedynie od negocjacji i prywatnych ustaleń między pożyczkobiorcą a inwestorem.

Jakie formalności są niezbędne w przypadku pożyczek prywatnych?

Pożyczki prywatne charakteryzują się brakiem zbędnych formalności. Prawda jest taka, że w przypadku kwoty wynoszącej do 1000 zł nie jest wymagane podpisywanie żadnego dokumentu, ponieważ umowa może mieć wówczas charakter ustny. Mimo wszystko zawsze warto sporządzić umowę pisemną, która ułatwi dochodzenie roszczeń w przypadku niewywiązania się którejkolwiek ze stron. Taka umowa ma charakter cywilno-prawny i powinna zawierać przede wszystkim:

  • Dane osobowe pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy
  • Kwotę udzielanej pożyczki
  • Termin spłaty
  • Wysokość odsetek
  • Warunki zabezpieczenia takie jak weksel lub zastaw

Kluczowe dla bezpieczeństwa jest oczywiście dokładne zapoznanie się obu stron z warunkami umowy przed jej zawarciem, aby uniknąć ewentualnego oszustwa lub próby wyłudzenia.

Jak łatwo uzyskać pomoc finansową?

Uzyskanie szybkiego zastrzyku gotówki za pomocą pożyczki prywatnej jest w obecnych czasach banalnie proste. Wystarczy poszukać w przeglądarce internetowej lub na specjalnych portalach ogłoszeniowych, bardzo dużo prywatnych inwestorów wystawia się ze swoimi usługami online. Najlepiej zdecydować się na pożyczkodawcę działającego w niedalekiej odległości, ponieważ często wymagane jest fizyczne spotkanie, wspólne omówienie warunków oraz podpisanie umowy. Nierzadką praktyką jest także oferowanie klientom dojazdu do domu, by maksymalnie ułatwić i przyspieszyć cały proces.

Starając się o tego typu pożyczkę nie jest wymagane posiadanie praktycznie żadnych dokumentów czy zaświadczeń. Zazwyczaj potrzebny jest jedynie dowód osobisty, który służy zidentyfikowaniu tożsamości pożyczkobiorcy.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne są przeznaczone dla wszystkich osób, które posiadają złą historię kredytową, długi lub zajęcia komornicze. Skorzystać na nich mogą też osoby pracujące bez umowy, „na czarno”, lub nieposiadające stałego zatrudnienia. Jest to również idealna forma pożyczki dla osób, które jeszcze nie posiadają dobrej zdolności kredytowej, lub po prostu z jakiegoś powodu chcą uniknąć papierkowej roboty i chcą pożyczyć pieniądze szybko i łatwo, bez udziału wielkich instytucji. Jeżeli jesteś jedną z tych osób i szukasz sposobu na uzyskanie pomocy finansowej, zdecyduj się na pożyczki prywatne.